به صفحه معاونت آبخيزداري خراسان رضوي خوش آمديد
کمينه  
 |  ورود
سه شنبه 29 خرداد 1397
En
کمينه
معرفي معاون آبخيزداري
   

نام : محمود

نام خانوادگي : اعظمي راد                         

مدرك تحصيلي : فوق ليسانس

رشته تحصيلي : علوم و مهندسي آبخيزداري

پست سازماني : معاون آبخيزداري

سوابق اجرايي : 14 سال(پژوهشي و اجرايي)

-         همكاري با مركز تحقيقات منابع طبيعي وكشاورزي استان

-          تهيه طرح مطالعاتي (طراحي – تفصيلي وتوجيهي ) در زمينه هاي مختلف آبخيزداري بيابان و مرتعداري در بخشهاي مختلف فيزيوگرافي- هيدرولوزي- فرسايش و رسوب و تلفيق و سنتز مطالعات به تعداد بيش از 200 مورد گزارش

-         نظارت در طرحهاي مطالعاتي (طراحي – تفصيلي وتوجيهي ) در زمينه هاي مختلف آبخيزداري بيابان و مرتعداري در بخشهاي مختلف هيدرولوژي - فرسايش و رسوب و تلفيق و سنتز مطالعات به تعداد بيش از 300 مورد گزارش

-         بررسي گزارشات درطرحهاي مطالعاتي (طراحي – تفصيلي و توجيهي ) در زمينه هاي مختلف آبخيزداري بيابان و مرتعداري در بخشهاي مختلف هيدرولوژي - فرسايش و رسوب وتلفيق وسنتز مطالعات به تعداد بيش از 250 مورد گزارش

-         نظارت در مطالعات ارزيابي حوزه هاي آبخيز به تعداد 5 مورد

-         عضويت در كميته فني

-  كميته هاي نظام پيشنهادات (IT  و استراتزي و.....) اداره كل

-        عضويت در انجمن آبخيزداري ايران

-  انجمن سطوح باران

-  سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي استان

-  بسيج مهندسين استان

سوابق علمي، پژوهشي و تحقيقاتي :

-         تدريس دروس تخصصي در مراكز آموزشي (مجتمع آموزش عالي شهيد هاشمي نژاد و دانشگاه آزاد واحد تربت جام ) به مدت 8 سال و تدريس بيش از 200 واحد درسي طي 15 ترم تحصيلي

-         استاد راهنما در بيش از 100 مورد پايان نامه كارشناسي  دانشجويان مرتع و آبخيزداري

-         استاد مشاور در 2 مورد پايان نامه كارشناسي ارشد دانشجويان آبخيزداري

-         همكاري در 3 مورد طرح تحقيقاتي وپزوهشي در مركز تحقيقات منابع طبيعي وكشاورزي استان

-         تهيه و ارائه 6 مقاله علمي وتخصصي در همايش وكنفرانسهاي داخلي مرتبط

-         تهيه و چاپ 4 مقاله علمي وتخصصي در مجلات آموزشي وعلمي داخلي

-        تهيه جزوات ومطالب علمي وتخصصي به تعداد 5 مورد

 

 
     
  
کمينه
شرح وظايف معاونت آبخيزداري
   

شرح وظايف معاون آبخيزداري  :

 

- مطالعه قوانين ، آئين نامه ها ، بخشنامه ها و مقررات اداري و مالي در حوزه معاونت آبخيزداري ، مطالعه و آشنايي كامل با شرح وظايف و مسئوليتهاي ادارات تحت سرپرستي و همچنين آشنايي با شرح وظايف كميته هاي تخصصي ذيل مجموعه كميسيون تحول اداري اداره كل و...

- تلاش جهت توجيه و دفاع از بودجه پيشنهادي طرحها و پروژه هاي در دست اقدام يا تصويبي ،تلاش جهت اخذ رديف اعتباري جديد و همچنين تلاش جهت تقويت اعتبارات معاونت آبخيزداري با استفاده از اعتبارات حوادث غير مترقبه مثل سيل ، زمين لغزش و خشكسالي.

- تهيه برنامه حفاظت از حوزه هاي آبخيز استان و برنامه ريزي جهت استفاده بهينه از اراضي.

- نظارت بر بررسي و مطالعه جامع حوزه هاي آبخيز استان ، نظارت بر تهيه و اجراي دقيق و به هنگام طرحها و پروژه هاي مربوط به حفاظت از منابع آب و خاك در حوزه هاي آبخيز و ارزيابي آنها و همچنين نظارت بر تهيه پيش نويس طرحهاي شاخص و اثر گذار در بخش منابع طبيعي دفاع لازم جهت تصويب.

- عضويت در جلسات خارج از معاونت ( شوراي معاونين ، كميسيون تحول اداري ، جلسات مشترك معاونين آبخيزداري مناطق مرتبط و...) جهت اظهار نظر و ارائه پيشنهادات و اخذ راهنماييها  و در صورت لزوم ارائه گزارشات و ... و همچنين تشكيل جلسات داخلي ( شوراي هماهنگي ، برنامه ريزي ، جلسات منطقه اي با مسوولين آبخيزداري شهرستانهاي مرتبط و...) به منظو ايجاد هماهنگي امور و مشاركت مسئولين ادارات تابعه در امر تصميم سازي.

- ارتباط با مسئولين مرتبط (مديركل استان ، مديران كل  و زير مجموعه مرتبط در تهران ، نمايندگان مجلس  جهت ارائه گزارش ، ايجاد هماهنگي فعاليتها و بيان نقطه نظرات و تسريع در امور.

- تلاش جهت عملياتي كردن فعاليتهاي مرتبط آبخيزداري با اصل 44 قانون اساسي ،تلاش جهت افزايش حوزه هاي معرف و زوجي در استان ، تلاش جهت راه اندازي پارك آبخيز در بالادست حوزه هاي حوزه هاي شهري و روستايي.

- بازديد از پروژه هاي عمراني در دست اجرا و نظارت بر تهيه و تنظيم گزارشات كارهاي انجام شده و نحوه پيشرفت پروژه ها همراه با ذكر مسائل ومشكلات آنها به منظور انعكاس به مسئولين ذيربط .

- سازماندهي نيروها و عوامل و بكارگيري آنها در راستاي انجام به موقع وظايف سازماني آبخيزداري.

- كنترل و نظارت بر حسن انجام امور توسط ادارات تابعه و هماهنگي بين آنها و پيگيري انجام كارها  به منظور راهنمايي و رفع اشكالات اجرايي آنها و همچنين ارزيابي عملكرد ادارات مذبور  جهت اظهار نظر در مورد شايستگي و كارآيي آنها.

- اقدام در جهت برآورد نيازهاي ابزارآلات و مصالح مورد نياز در زمينه آبخيزداري و همچنين اقدام در جهت ايجاد و توسعه ايستگاههاي اندازه گيري در حوزه هاي آبخيز جهت تهيه آمار و اطلاعات پايه فرسايش خاك و سيلاب. 

- ارائه پيشنهادات لازم از جمله معرفي نماينده از طرف معاونت آبخيزداري در جلسات شوراي برنامه ريزي استان ، ستاد حوادث غيرمترقبه و سازمان جهادكشاورزي در فعاليتهاي مرتبط با معاونت آبخيزداري

- كنترل ، رسيدگي و تاييد اسناد و مدارك  مالي ، فاكتورهاي هزينه وخريد ، بودجه  واعتبارات پيشنهادي جهت ارسال به امور مالي.

- بررسي ، كنترل ، تاييد وامضاء مكاتبات صادره به منظور ارسال به دستگاه يا اداره مربوطه و همچنين مطالعه كليه  نامه هاي وارده جهت ارجاع به قسمتهاي مربوطه و نظارت بر اجرا و يا تهيه پاسخ مناسب براي آنها پاسخگويي به درخواستها و مكاتبات معاون آبخيزداري سازمان جنگلها و دفاتر زيرمجموعه.

- همكاري درارائه برنامه هاي ترويجي و اشاعه فرهنگ آبخيزداري در بين آبخيزنشينان.

- ملاقات با مراجعين جهت دريافت مسائل و مشكلات آنها و ارجاع به مسئولين ذيربط و پيگيري امور آنها.

- نظارت بر انجام كارهاي پرسنلي ، رفاهي و آموزشي كاركنان و رفع مشكلات و مسائل آنها در حيطه وظايف.

- پيگيري و انجام ساير وظايف محوله از سوي مدير كل.

 

  

 

 
     
  
کمينه
.............زمان
   

سه شنبه 29 خرداد 1397
 
     
  
..................................نظرسنجی
   

 


نظر شما درباره کیفیت مطالب پورتال چه می باشد؟
 

تایید فرم ممیزی 
 
     
.................................کاربران آنلاین
   
عضويت:
آخرين ها:fakhrgholami
امروز جديد:0
ديروز جديد:0
سرتاسر:472

كاربران فعال:
بازدیدکنندگان :51
اعضا:0
مجموع:51

در حال حاضر فعال:
بازدید دیروز: 107
بازدید امروز: 18
بازدید این ماه: 1795
بازدید کل: 314044