به صفحه معاونت آبخيزداري خراسان رضوي خوش آمديد
کمينه  
 |  ورود
يکشنبه 6 اسفند 1396
En
کمينه
معرفي معاون آبخيزداري
   

نام : محمود

نام خانوادگي : اعظمي راد                         

مدرك تحصيلي : فوق ليسانس

رشته تحصيلي : علوم و مهندسي آبخيزداري

پست سازماني : معاون آبخيزداري

سوابق اجرايي : 14 سال(پژوهشي و اجرايي)

-         همكاري با مركز تحقيقات منابع طبيعي وكشاورزي استان

-          تهيه طرح مطالعاتي (طراحي – تفصيلي وتوجيهي ) در زمينه هاي مختلف آبخيزداري بيابان و مرتعداري در بخشهاي مختلف فيزيوگرافي- هيدرولوزي- فرسايش و رسوب و تلفيق و سنتز مطالعات به تعداد بيش از 200 مورد گزارش

-         نظارت در طرحهاي مطالعاتي (طراحي – تفصيلي وتوجيهي ) در زمينه هاي مختلف آبخيزداري بيابان و مرتعداري در بخشهاي مختلف هيدرولوژي - فرسايش و رسوب و تلفيق و سنتز مطالعات به تعداد بيش از 300 مورد گزارش

-         بررسي گزارشات درطرحهاي مطالعاتي (طراحي – تفصيلي و توجيهي ) در زمينه هاي مختلف آبخيزداري بيابان و مرتعداري در بخشهاي مختلف هيدرولوژي - فرسايش و رسوب وتلفيق وسنتز مطالعات به تعداد بيش از 250 مورد گزارش

-         نظارت در مطالعات ارزيابي حوزه هاي آبخيز به تعداد 5 مورد

-         عضويت در كميته فني

-  كميته هاي نظام پيشنهادات (IT  و استراتزي و.....) اداره كل

-        عضويت در انجمن آبخيزداري ايران

-  انجمن سطوح باران

-  سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي استان

-  بسيج مهندسين استان

سوابق علمي، پژوهشي و تحقيقاتي :

-         تدريس دروس تخصصي در مراكز آموزشي (مجتمع آموزش عالي شهيد هاشمي نژاد و دانشگاه آزاد واحد تربت جام ) به مدت 8 سال و تدريس بيش از 200 واحد درسي طي 15 ترم تحصيلي

-         استاد راهنما در بيش از 100 مورد پايان نامه كارشناسي  دانشجويان مرتع و آبخيزداري

-         استاد مشاور در 2 مورد پايان نامه كارشناسي ارشد دانشجويان آبخيزداري

-         همكاري در 3 مورد طرح تحقيقاتي وپزوهشي در مركز تحقيقات منابع طبيعي وكشاورزي استان

-         تهيه و ارائه 6 مقاله علمي وتخصصي در همايش وكنفرانسهاي داخلي مرتبط

-         تهيه و چاپ 4 مقاله علمي وتخصصي در مجلات آموزشي وعلمي داخلي

-        تهيه جزوات ومطالب علمي وتخصصي به تعداد 5 مورد

 

 
     
  
کمينه
شرح وظايف معاونت آبخيزداري
   

شرح وظايف معاون آبخيزداري  :

 

- مطالعه قوانين ، آئين نامه ها ، بخشنامه ها و مقررات اداري و مالي در حوزه معاونت آبخيزداري ، مطالعه و آشنايي كامل با شرح وظايف و مسئوليتهاي ادارات تحت سرپرستي و همچنين آشنايي با شرح وظايف كميته هاي تخصصي ذيل مجموعه كميسيون تحول اداري اداره كل و...

- تلاش جهت توجيه و دفاع از بودجه پيشنهادي طرحها و پروژه هاي در دست اقدام يا تصويبي ،تلاش جهت اخذ رديف اعتباري جديد و همچنين تلاش جهت تقويت اعتبارات معاونت آبخيزداري با استفاده از اعتبارات حوادث غير مترقبه مثل سيل ، زمين لغزش و خشكسالي.

- تهيه برنامه حفاظت از حوزه هاي آبخيز استان و برنامه ريزي جهت استفاده بهينه از اراضي.

- نظارت بر بررسي و مطالعه جامع حوزه هاي آبخيز استان ، نظارت بر تهيه و اجراي دقيق و به هنگام طرحها و پروژه هاي مربوط به حفاظت از منابع آب و خاك در حوزه هاي آبخيز و ارزيابي آنها و همچنين نظارت بر تهيه پيش نويس طرحهاي شاخص و اثر گذار در بخش منابع طبيعي دفاع لازم جهت تصويب.

- عضويت در جلسات خارج از معاونت ( شوراي معاونين ، كميسيون تحول اداري ، جلسات مشترك معاونين آبخيزداري مناطق مرتبط و...) جهت اظهار نظر و ارائه پيشنهادات و اخذ راهنماييها  و در صورت لزوم ارائه گزارشات و ... و همچنين تشكيل جلسات داخلي ( شوراي هماهنگي ، برنامه ريزي ، جلسات منطقه اي با مسوولين آبخيزداري شهرستانهاي مرتبط و...) به منظو ايجاد هماهنگي امور و مشاركت مسئولين ادارات تابعه در امر تصميم سازي.

- ارتباط با مسئولين مرتبط (مديركل استان ، مديران كل  و زير مجموعه مرتبط در تهران ، نمايندگان مجلس  جهت ارائه گزارش ، ايجاد هماهنگي فعاليتها و بيان نقطه نظرات و تسريع در امور.

- تلاش جهت عملياتي كردن فعاليتهاي مرتبط آبخيزداري با اصل 44 قانون اساسي ،تلاش جهت افزايش حوزه هاي معرف و زوجي در استان ، تلاش جهت راه اندازي پارك آبخيز در بالادست حوزه هاي حوزه هاي شهري و روستايي.

- بازديد از پروژه هاي عمراني در دست اجرا و نظارت بر تهيه و تنظيم گزارشات كارهاي انجام شده و نحوه پيشرفت پروژه ها همراه با ذكر مسائل ومشكلات آنها به منظور انعكاس به مسئولين ذيربط .

- سازماندهي نيروها و عوامل و بكارگيري آنها در راستاي انجام به موقع وظايف سازماني آبخيزداري.

- كنترل و نظارت بر حسن انجام امور توسط ادارات تابعه و هماهنگي بين آنها و پيگيري انجام كارها  به منظور راهنمايي و رفع اشكالات اجرايي آنها و همچنين ارزيابي عملكرد ادارات مذبور  جهت اظهار نظر در مورد شايستگي و كارآيي آنها.

- اقدام در جهت برآورد نيازهاي ابزارآلات و مصالح مورد نياز در زمينه آبخيزداري و همچنين اقدام در جهت ايجاد و توسعه ايستگاههاي اندازه گيري در حوزه هاي آبخيز جهت تهيه آمار و اطلاعات پايه فرسايش خاك و سيلاب. 

- ارائه پيشنهادات لازم از جمله معرفي نماينده از طرف معاونت آبخيزداري در جلسات شوراي برنامه ريزي استان ، ستاد حوادث غيرمترقبه و سازمان جهادكشاورزي در فعاليتهاي مرتبط با معاونت آبخيزداري

- كنترل ، رسيدگي و تاييد اسناد و مدارك  مالي ، فاكتورهاي هزينه وخريد ، بودجه  واعتبارات پيشنهادي جهت ارسال به امور مالي.

- بررسي ، كنترل ، تاييد وامضاء مكاتبات صادره به منظور ارسال به دستگاه يا اداره مربوطه و همچنين مطالعه كليه  نامه هاي وارده جهت ارجاع به قسمتهاي مربوطه و نظارت بر اجرا و يا تهيه پاسخ مناسب براي آنها پاسخگويي به درخواستها و مكاتبات معاون آبخيزداري سازمان جنگلها و دفاتر زيرمجموعه.

- همكاري درارائه برنامه هاي ترويجي و اشاعه فرهنگ آبخيزداري در بين آبخيزنشينان.

- ملاقات با مراجعين جهت دريافت مسائل و مشكلات آنها و ارجاع به مسئولين ذيربط و پيگيري امور آنها.

- نظارت بر انجام كارهاي پرسنلي ، رفاهي و آموزشي كاركنان و رفع مشكلات و مسائل آنها در حيطه وظايف.

- پيگيري و انجام ساير وظايف محوله از سوي مدير كل.

 

  

 

 
     
  
کمينه
.............زمان
   

یک شنبه 6 اسفند 1396
 
     
  
..................................نظرسنجی
   

 


نظر شما درباره کیفیت مطالب پورتال چه می باشد؟
 

تایید فرم ممیزی 
 
     
.................................کاربران آنلاین
   
عضويت:
آخرين ها:eslamdoustnrkhr
امروز جديد:0
ديروز جديد:0
سرتاسر:469

كاربران فعال:
بازدیدکنندگان :53
اعضا:0
مجموع:53

در حال حاضر فعال:
بازدید دیروز: 119
بازدید امروز: 13
بازدید این ماه: 2865
بازدید کل: 303154